Mobilní aplikace

Smartphony, tzv. chytré telefony, se dnes běžně používají také pro jiné účely než pro telefonování, a proto jsme pro správce inženýrských sítí, jejich zaměstnance a zákazníky připravili novou mobilní prohlížečku GIS mapových podkladů. Uživatelé s chytrými telefony a tablety na platformě Android nyní získají jednoduchý, přehledný a přesto velmi zajímavý nástroj pro rychlý přístup k datům jak v terénu, tak v kanceláři.

On-line přístup k mapovým podkladům vodovodů a kanalizací na mobilních zařízeních.
Aleš Janeček
Projektový manažer

Aplikace iGISDroid vznikla s rozšířením používání chytrých telefonů a tabletů.Prostřednictvím těchto mobilních nástrojů mohou organizací vybraní uživatelé prohlížet veškerá data systému GIS (nejen topologické údaje, ale i veškeré databázové údaje) na svých zařízeních. K síti inženýrské si mohou připojit jak katastrální mapu tak i orthofoto mapu. To značně zrychluje nalezení objektů vodovodní a kanalizační sítě v terénu.

Mobilní aplikace GIS – základní informace

Díky rozšíření mobilního internetu roste v posledních letech velmi rychle i rozšíření chytrých telefonů. GIS aplikace pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android mohou uživateli nabídnout vedle standardních integrovaných mapových služeb podporu napojení na geografický informační systém společnosti. Chytrý telefon či tablet se poté stává opravdu víceúčelovým zařízením, díky kterému není nucen pro svou činnost využívat několik zařízení. Mobilní zařízení využívající platformu Android se vyznačují jak malými rozměry, tak zejména nízkou hmotností a jsou ideálním pomocníkem do terénu. Když uvážíme, že uživatel k tomu všemu získá nejen možnost komunikace, ale i poměrně přesné navigace, kompasu, mobilního internetu a zejména on-line přístup k datům GISu, stává se tak chytrý telefon nebo tablet nástrojem denní potřeby zaměstnance vodovodů a kanalizací.

Nespornou výhodou pro každou společnost jsou také nízké pořizovací ceny chytrých telefonů a tabletů s operačním systémem Android, které se tak stávají dostupným nástrojem pro každého zaměstnance společnosti.

Aplikace iGISDroid

Mobilní aplikace iGISDroid vznikla jako další prvek nabídky geografického informačního systému společnosti HSI com. Mobilní aplikace pokrývá potřeby všech zaměstnanců vodovodů a kanalizací, kteří využívají data GISu jak v kanceláři, tak především v terénu.

Po jednorázové instalaci mobilní aplikace iGISDroid již probíhá veškerá komunikace se serverem s minimální účastí uživatele. Po připojení k internetu, ať již pomocí wi-fi nebo mobilních dat, si aplikace iGISDroid sama zaktualizuje všechny potřebné mapové podklady včetně popisných údajů jednotlivých objektů. Pro potřeby aplikace iGISDroid jsme vytvořili vlastní komprimační a šifrovací algoritmus, který umožňuje rychlý, bezpečný a zejména datově nenáročný přenos informací.

Základní vlastnosti mobilní aplikace iGISDroid

Požadavky:

  • Operační systém: Android
  • Podporovaná verze OS: 4.0+

Funkce:

  • zobrazení všech objektů GIS dle pravidel iGIS.NET (včetně popisků, pravidel zobrazení atd.)
  • zoom in/zoom out
  • podklad Google Maps – polohopis + satelitní mapa
  • všechny objekty GIS jsou aktivní samostatné prvky
  • po výběru objektu se zobrazí okno s jeho popisnými údaji
  • lokalizace dle výběru Obce
  • lokalizace dle GPS (případně dalších vlastností zařízení)

Mám zájem o toto řešeníNapište nám

Kontaktní formulář pro Vaše dotazy, pochvaly, návrhy a stížnosti.
cs_CZCzech
cs_CZCzech